חדשות ועדכונים בקטנה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נזילה בצינור מים בתוך הדירה

נזילה בצינור מים מתחת לכיור או סתימה בכיור המטבח (הכיור מתמלא במים), צריך לפתוח את הסִיפוֹן (מתחת לכיור) ולהוציא את כל הפסולת שגרמה לסתימה ולנקות היטב את הסיפון כולל את גומיות האטם לסגור את כל חלקי הסיפון ולפתוח את הברז ולוודא שהמים זורמים ואין נזילות, בעיה נפוצה אחרת בצנרת היא דליפה או פיצוץ בצנרת הראשית , הנזילות נובעות מסדקים חלודה בצינורות או מהתקנה לקויה,  צינור המים הסדוק (דולף) מסוכן מאוד ועלול לזהם את המים, גם תקבלו חשבון מים מנופח, ויתכן גם בעיות עם השכנים (אם אתם גרים קומה מעל).

תיקון נזילה בצנרת הניקוז במטבח

סתימה בכיור מטבח

חנות מומלצת ,משלוח חינם. דירוג חנות 5 כוכבים ! 

 

בניסיון הראשון - לנקות את הסיפון

סתימה בצינור מים בכיור.

בשלב הראשון דליפה (נזילה)  בצינור מים מתחת לכיור או שהכיור מתמלא במים,  צריך לפתוח את הסיפון  ולהוציא את כל הפסולת שגרמה לסתימה ולנקות היטב את הסיפון כולל את גומיות האטם לסגור את כל חלקי הסיפון ולפתח את הברז ולוודא שהמים זורמים ואין נזילות. אם עדין יש נזילה בצינור המים אז כדאי להחליף את הסיפון.

לפני,

פתיחת הסתימה בכיור.

טיפ : כדאי לפני הפתיחה של הסיפון להניח דלי מים ריק

נזילה בצינור מים בסיפון הניאגרה
ACE - סיפון לכיור אמריקאי , פתיחת סתימה בכיור

מקצועי

בניסיון השני - להחדיר קפיץ עבה

קפיץ עבה לפתיחת סתימות 8-10 מ"מ

באם הבעיה לא צלחה הסיפון נקי ועדיין יש סתימה והכיור עדיין מלא במים (זאת בעיה נפוצה) אז ישנם חומרים ממיסי שומנים מיוחדים לפתיחת סתימות סודה קאוסטית, כדאי להימנע שכן זה עלול לגרום לנזק גדול יותר. אפשר להחדיר קפיץ עבה לפחות 8 מ"מ לתוך הצינור ובלחץ קדימה ואחורה והחדרת מים רצוי חמים לתוך המערכת וכך נגרום ללכלוך לצאת החוצה עד שמרגשים שהצינור נכנס בקלות. להרכיב הכל בחזרה ולבדוק שוב. 

בשלב זה צריך להסיר את המרצפות

חנות מומלצת ,משלוח חינם. דירוג חנות 4.9 כוכבים ! מגבות איכותיות

נזילה בצינור מים בסיפון הניאגרה
המראה שהתגלה לאחר הסרת המרצפות צינור רקוב

דליפה בצינור מים בתוך הדירה

זה הרגע שצריך להזמין אינסטלטור מקצועי

דליפה חזקה צינור מים רקוב.

טיפ: עליכם להתייעץ לפחות עם שתי אינסטלטורים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה. 

הצנרת חלודה ורקובה צריך להזמין אינסטלטור מקצועי. לעתים צריך להחליף את צנרת הברזל הישנה והרקובה. כדאי לדעת שישנם מספר סוגי צינורות הצנרת הנפוצה ביותר בעת שיפוץ דירות או בתים פרטיים היא צנרת SP או PEX . 

האם חייבים להחליף את צנרת הביוב ?

ביצוע מעקף לצנרת הישנה.

לא. ישנם דרכים נוספות, אפשרות ראשונה שזה אפשר לבצע מעקף לצנרת הישנה , שהיא מערכת בנויה במקביל למערכת הישנה ולחסוך כסף רב. בבתים ישנים מאוד ושלא רוצים להשקיע יותר מידי כסף , אפשר להתקין את הצנרת החדשה המקביל לצנרת הישנה.

האם חייבים - האפשרות שניה

האפשרות השניה : כפי שרואים בתמונה זה אכן מיקרה קשה ורצוי להחליף את הצינור, אבל כדי להחליפו יש צורך לפרק את ארונות המטבח או לפחות לפרק חלק מימנו, וזה יעלה את המחיר בהרבה. טיפ : לכן, באפשרותינו לבקש מהאינסטלטור לחתוך (במכונת דיסק לברזל) את החלק הרקוב והחלוד ולהוסיף לתוכו צינור גמיש PVC איכותי  ולהדביקו היטב בעזרת חומר סיליקון סופר7  ( אפשר גם בדרכים אחרות לפי שיקול דעתו של האינסטלטור – במקום להדביק) את הצד השני יחבר האינסטלטור לסיפון בהברגה.

כל התמונות החלפה והוספת צנרת ניקוז לסיפון

לסיכום: בעיות בצינור מים בתוך הדירה

ניקוז במקלחת ישנם הרבה מאוד סוגים יפים ומעוצבים

שְׁרַברָבוּת,  אִינסְטָלַצִיָה:

נזילה בצינור מים בתוך הדירה או  דליפה  בצנרת , בדרך כלל הדליפה בגלל צנרת בת בעל 40 שנה סדוקה ורקובה מחלודה. גם סתימה בסיפון זאת בכיה נפוצה מאוד , סתימה בעקבות שומנים ושאריות אוכל.

טיפ: אחרי כל שטיפת כלים כדאי לנקות את שאריות המזון מהכיור בעזרת נייר מגבת ישירות לפח האשפה.

לפעמים לא כדאי להסתבך בתיקון מורכב ולהזמין אינסטלטור מקצועי. באם  צנרת הברזל רקובה, ישנם סוגי צינורות הצנרת הנפוצה ביותר בעת שיפוץ דירות או בתים פרטיים היא צנרת SP או PEX , מערכת צינורות ישנה.

טיפ: ישנה אפשרות לבצע מעקף לצינורות הישנים הסתומים והחלודים , פשוט עוקפת את המערכת הישנה ולחסוך לא מעט כסף ,  אפשר להרכיב את הצינורות חיצונית על הקיר בדירות שלא רוצים להשקיע יותר מידי.

נזילת מים רגילות מהברז החליפו את האטם, כדאי ללכת לחנות לחומרי בניין ולהתייעץ לפני הפרוק.

ניקוז במקלחת ישנם הרבה מאוד סוגים, יש לבחור את הגודל המדויק עם מערכת הסינון הטובה ביותר.

טיפ רצוי נשלף ומובנה מסננת מפחית סתימת הניקוז ולמנוע שיער שיכנס לתוך הצינור ולסתום אותו. רצוי לנקות את המסנן אחת לחודשים.

תגיות: נזילה בצינור מים בתוך הדירה, להחליף את הסיפון, שרברב, אינסטלטור, .אינסטלציה נזילה בצינור מים משותף לשכנים,חומרי בניין,צינור גמיש, ,דבק סיליקון, צינור מים, ברגים,ברזים למטבח,החלפת הכיור,,צינור גמיש,נזילות קשות באמבטיה,ביוב משוטף לכל הדיירים,חשבון מים מופקע,מקצועי,מסנן מים,שיבר מים משוטף,מקלחת, סתימה בצנרת,ברז למטבח,מסנן מים,לשחרר סתימות בביוב, ניקוז מים.צינור גמיש,צינור מים גמיש,צנרת רקובה,אינטרפוץ, מקלחת,צינור ,מוט קומפלט,פתיחת סתימה בצינור הניקוז

נזילת מים מהברז

נזילת מים מהברז יתכן ויהיה וצריך להחליף את האטם  (הגומייה הבלויה)  ההחלפה בברזים רגילים לא צריכה להיות בעיה.

כדאי ללכת לחנות לחומרי בניין ולהתייעץ לפני הפרוק, אבל לאחר מכן לקחת את הגומייה או שאפשר לצלם.

בכל אופן היום יש מבחר גדול של ברזים לכיורים. ולא חייבים להיות יקרים

ניקוז במקלחת - בעיצובים עתיקים ומודרניים

מניעת סתימה בצנרת בתוך הדירה

קודם כל צריך  לבחור ולבדוק היטב את הגודל המדויק את הקוטר המתאים לניקוז את העומק.

ניקוז במקלחת ישנם הרבה מאוד סוגים יפים ומעוצבים,  ניקוז מקלחת מרובעת פליז עתיק, ניקוז פליז מודרני .

סתימה בכיור מטבח

עם מערכת הסינון הטובה ביותר. טיפ : רצוי נשלף ומובנה מסננת מפחית סתימת הניקוז ולמנוע שיער שיכנס לתוך הצינור ולסתום אותו. טיפ : רצוי לנקות את המסנן אחת לחודשים. בדרך הזאת תשמרו על הצנרת מפני סתימה בתוך הדירה.

מפתח ברגים אינסטלציה

לברז מים מתחת לכיור מטבח ואמבטיה.

GAPPO תרמוסטטי רחצה סטי מקלחת ברז חם וקר מיקסר פליז ברז אמבטיה מקלחת מערכת תרמוסטטי מיקסר

עוד:  אינסטלטור מקצועי דליפה או פיצוץ בצנרת, הנזילות נובעות מסדקים בצינורות אינסטלציה נזילה בצינור מים בתוך הדירה,

5 1 הַצבָּעָה
רייטינג
0
אשמח למחשבותיכם, אנא הגיבוx